Hava yolu Taşımacılığı Neden Gereklidir? 

Küreselleşen Dünya’da uluslararası etkileşimin ve ticaretin artması hava yolu taşımacılığına talep de her geçen gün artıyor. Artan talepler hava yolu taşımacılığının gelişmesini, sektörün büyümesini sağlamakta. Teknolojinin gelişmesi ile hava taşımacılığında iletişim ve koordinasyon yetenekleri artarken yeni ve daha etkin hizmet sunum seçenekleri devreye giriyor.

Lojistik operasyonlarında hızlı ve güvenilir bir seçenek olarak ilk tercih hava yolu taşımacılığı oluyor. Özellikle uluslararası lojistik işlemlerinde, dünya çapında farklı noktalara hızlı mal taşıma imkânı sunuyor.

Zamanın kritik olduğu acil ve hassas sevkiyatlar için ideal bir seçenek olan hava yolu taşımacılığı; diğer taşımacılık yöntemlerine kıyasla daha maliyetli olabilse de zaman tasarrufu ve teslimat güvenliği nedeniyle sıkça tercih edilir.

Hava yolu taşımacılığı seçmeden önce gönderim sağlayacağınız havalimanının yeterliliğini sorgulamanız gerekli.

En önemli sorular;

  • Havalimanının depolama kapasitesi yeterli mi?
  • Havalimanının aktarma fonksiyonu düzgün mü?
  • Teknolojik yeterlilik düzeyi yeterli mi?
  • Yeterli ekipmana sahip mi?
  • Gönderim sağlanacak adrese yakın mı?
  • İçerisinde yer alan taşıma firmaları iyi çalışıyor mu?

Bu soruları daha da uzata bilmemiz mümkün, hızlı işlem sağlayacağınızı düşünüp işi bilmeyen bir firmaya ürünlerinizi teslim etmeniz zamanınızı ve paranızı alacaktır.

 

ASR Transit Lojistik, teknoloji, eğitim ve çözüm odaklı hizmet anlayışı, uzman kadrosu, geniş acente ağı ve şeffaf güvenilir ilkeleri ile hizmet veriyor. Siz de en güvenli taşımacılık yöntemleri için ASR Transit Lojistik’in profesyonel kadrosu ile iletişime geçebilirsiniz.

ASR Transit olarak ürünleri en hızlı ve en güvenli şekilde adreslerine teslimatını sağlıyoruz.