İnsansız hava kargo şirketi olan Londra merkezli Dronamics , amiral gemisi Black Swan’ın ilk uçuşunu Bulgaristan’ın Balchik havaalanında başarıyla tamamladığını duyurdu.

Dronamics’in geliştirdiği Black Swan, sınıfına göre %80‘e kadar daha hızlı, %50 daha ucuz ve %60‘a kadar daha az emisyonla 350 kg‘ı (770 lb) 2.500 km (1.550 mil) öteye kadar taşıyabiliyor. Bu uzun menzilli drone modelleri, ilaç, gıda, e-ticaret ve yedek parçalar da dahil olmak üzere işletmelerin aynı gün ulaşacak şekilde uzak mesafelere sevkiyat yapmasını mümkün kılıyor. Dronamics, Avrupa’daki ilk yetkili kargo insansız hava yolu girişimi olduğunu ve IATA’nın insansız hava araçları için global stratejik ortaklık yaptığını da belirtiyor.

Dronamics’in kurucu ortağı ve CEO’su Svilen Rangelov, teslimat kamyoneti büyüklüğünde olan uçakların 12 saatte bütün Avrupa’yı baştan sona geçebileceğini söyledi. Böylece hava taşımacılığını daha verimli, uygun fiyatlı ve erişilebilir hale getireceklerini ifade etti.

Lojistik sektörü insansız hava araçlarını kullanarak hızlı bir ive alması ile ülkemiz dahil tüm dünyada taşımacılık sistemleri ve ürün fiyatlarında değişiklikler gözlenecektir. Bu sürecin ilk etapta daha uygun olan taşıma sistemlerini etkilemesi çok hızlı olmayacaktır.

Geleceğin daha verimli ve hızlı sistemlere sahip olma düşüncesi sektör için doğru alanlara yatırım yapmaları için fırsatlar sunuyor.

ASR Transit olarak, lojistik sektöründe öncü bir firma olmanın gururunu yaşıyoruz. Müşterilerimize en uygun ve en hızlı lojistik hizmetlerini sunmak için bugünün koşullarına uyum sağlıyor ve geleceğin ihtiyaçlarını öngörüyoruz.

Transit taşımacılık alanında uzmanlaşmış ekibimiz, bir ülkeden diğer bir ülkeye yapılan ticareti, üçüncü bir ülke sınırları üzerinden geçirerek varış noktasına tüm taşıma modları ile teslimatı sağlamaktadır. Denizyolu, karayolu, havayolu ve demiryolu ile yüklerinizi transit rejimde taşımasını yapabilmekteyiz.

ASR Transit olarak, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak ve lojistik sektöründe fark yaratmak için çalışıyoruz.

Bizimle iletişime geçin ve ihtiyaçlarınıza en uygun teklif alın.