Transit Lojistikte Türkiye

Türkiye’den geçen kargolarınızı gideceği yere hızlı, ekonomik ve verimli bir şekilde ulaştırabilirsiniz. Bu kargo geçişleri, alan verimliliğini en üst düzeye çıkarır, yük zarar faktörlerini azaltır ve minimum maliyetle satıcı ve alıcıya değer sağlar.

Türkiye’den geçecek bir kargo rotası seçmek, operasyon mücadele etmenizi güçlendirmenizi sağlar. Bu nedenle ASR Transit ile kargo operasyonunu tercih etmek tüm kargo taşımacılığı için karlı bir çözüm olacaktır.

Türkiye’den geçen yükleriniz için taşıma ipuçları;

Türkiye’den ithalat ve ihracat yükleriniz için doğru transfer seçeneği için birkaç önemli faktörün dikkate alınması gerekir.

İlk olarak, kargo türünü göz önünde bulundurmanız gerekir. Farklı kargo türlerinin taşınmasına izin verilmediğinden, bir sınıflandırma kategorisine karşılık gelmelidir. Örneğin gıda ve kimyasalları aynı araçta taşıyamazsınız. Aktarma işleminin hızlı yapılması için tüm yük detaylarını bildirin.

İkinci olarak, Türkiye’ye teslim edilen malların boyutlarına dikkat etmelisiniz. Boş alanın ek kargo hacmine karşılık geldiğinden emin olmanız gerekir. Seçilen taşıma modeli yüküme uygun mu? Bu sorunun doğru cevaplanması yükünüze en uygun taşıma koşulları belirlerler. Hatalı bir yükleme para ve zaman kaybına neden olacaktır. 

Üçüncü önemli faktör kargonun ambalajıdır. Kargonuzun sorunsuz ulaşması için nakliye güvenliğini garanti altına almak için ambalajının koşullarını belirtmek gerekir. Ayrıca götürmek istediğiniz kargonun düzgün bir şekilde paketlendiğinden ve taşıma esnasında ana kargoya zarar vermeyeceğinden emin olmanız gerekmektedir.

Dördüncü olarak,  yükünüzün hızlı ve güvenli bir transfer süreci ile aktırılıp varış yapacağı ülkeye yönlendirmeyi sağlayan firmaları bulmak. Çıkış ve varış ülkelerinin uzak olması durumunda yük aktarma işleminin 2 günden fazla sürmesi teslim sürenizi olumsuz etkileyecektir. ASR Transit olarak 2 gün gibi kısa bir sürede deneyimli gümrük personelimiz ile aktarımını sağlıyoruz.

 

Uluslararası transit işlemleri için ülkemiz bir geçiş güzergahı. Bu değerli konumun fırsatını bilen tüm yabancı firmalar Türkiye’de operasyon düzenlemek için ofis açıyor. Ülkemizin resmi mevzuatları konusunda deneyimi olmayan bu firmalar yükünüzün transferini sorunsuz bir şekilde tamamlayamıyor. Aynı zamanda ülke içerisinde bulunan deneyimsiz firmalarda size aynı süreci yaşatacaktır.

Dikkatli olmanız sizin yararınıza olacaktır.

Uzmanlarımızın ana görevi, müşteri için en karlı ve uygun kargo taşımacılığı planını belirlemektir. Yükün özellikleri, müşterinin istekleri, zaman/maliyet önceliklerini göz önünde bulundurarak mümkün olan tüm taşıma seçeneklerini sunuyoruz:

* Tenteli kara taşımacılığı, firigolu kara taşımacılığı, küçük tonajlı taşımacılık, tehlikeli yüklerin taşımacılığı, gabari dışı yüklerin taşımacılığı;
* Deniz ve kara yolu konteyner taşımacılığı;
* Havayolu Taşımacılığı;
* Tren ile vagonlarda, konteynırlarda, platformlarda taşıma;
* Maliyetleri en aza indirmek ve teslimat sürelerini azaltmak için mültimodal taşımacılık planlamaları.