Avrasya diye tabir ettiğimiz coğrafyada yer alan Rusya, Türkiye’nin en önemli ticari ortaklarından birisidir. Rusya gerek coğrafik gerek jeopolitik konumu açısından dünyanın önemli ticaret merkezlerindendir. Türkiye’nin kuzey sınırında yer alan Gürcistan’la sınır komşusu olan Rusya’ya sıklıkla karayolu nakliye faaliyetleri yapılmaktadır. Türkiye’den Kazakistan, Çin ve Kafkasya ülkelerine nakliye yapılırken, Gürcistan sınır kapısından çıkan yükler, Rusya transit bölgesi üzerinden diğer ülkelere ulaşır.

Karayolu Taşımacılığı

ASR Transit olarak Türkiye’den Rusya’ya ya da tersi istikamette taşınacak yükleriniz için karayolu tır taşımacılığında siz değerli müşterilerimize alternatif çözümler sunmaktayız. Firmamız, Türkiye’den Moskova, St. Petersburg, Yekaterinburg, Kazan, Nijniy Novgorod ve tüm Rusya’ya karayolu ile nakliye faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Rusya karayolu taşımacılığında iki güzergâh kullanılmaktadır. En çok tercih edilen güzergahımız Gürcistan Sarp sınırı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Buna alternatif olan ikinci güzergâh ise Sakarya Karasu üzerinden çıkış yapan RO-RO ile Novorossiysk limanına varış yaparak iç bölgelere uzanan servisimizdir.

Denizyolu Taşımacılığı

ASR Transit olarak Türkiye’den Rusya’ya ya da tersi istikamette taşınacak yükleriniz için denizyolu taşımacılığı ile siz değerli müşterilerimize alternatif çözümler sunmaktayız.

Türkiye’deki Rusya’ya Lojistik Limanları

Ambarlı Limanı

İzmir Limanı

İzmit Limanı

Mersin Limanı

Samsun Limanı

Rusya’da bulunan liman

Novorossiysk

Rusya’nın birçok limanına gönderimler hala devam ediyor fakat Türkiye üzerinden en hızlı ve en direkt gidilen liman ‘Novorossiysk’ limanıdır.

Türkiye üzerinden birçok Avrupa ülkesi ve deniz aşırı ülkelerde limanlarımızı sıklıkla kullanmakta. ASR Transit yükünüze ve tercihinize uygun taşıma seçeneklerimiz şunlardır:

Kombine taşımacılık

Tanker taşımacılığı

Ro-Ro taşımacılığı

Konteyner taşımacılığı

LCL ile FCL konteynırlar kullanılarak ithalat ve ihracat nakliyeleri

Proje nakliyesi ve gümrükleme

Havayolu Taşımacılığı

Rusya ile ticari ilişkilerinizde hava kargoyu tercih etmeniz, size birçok avantaj sağlar. Bunların başında, hız gelir. Hava kargo diğer ulaşım türlerine göre çok daha hızlıdır ve en kısa süre içerisinde kargolarınızın alıcısına ulaşmasına sağlar. Bunun yanı sıra, pazar ağınızın genişlemesi için de hava kargo önemlidir. Dünyanın her bölgesine yayılmış genel havayolu varlığı, daha çok alıcıya ve pazara ulaşmanızı da sağlar.

Hava kargonun sağladığı bir diğer avantaj ise, küresel sorunlardan en az etkilen taşıma yöntemi olmasıdır. Günümüzde yaşadığımız pandemi koşullarından da anlayabileceğimiz gibi; birçok ülke sınırını kapatmış ve kara yolu ile deniz ulaşımlarını sınırlamışken bundan etkilenmeyen tek taşıma yöntemi hava kargo olmuştur. Hatta bu dönemdeki hava kargo ile taşımacılık hacmi çok daha yükselmiştir.

Asr Trans zamanın ve paranın kavramının çok değerli olduğu havayolu taşımacılığında müşterileri için geliştirdiği özel servisler ile hizmet kalitesini ön planda tutan, IATA üyeliğine sahip sektörün önde gelen lojistik servis sağlayıcılarından biridir. Hava yolu taşımacılığında, ithalat ve ihracat Rusya’nın tüm havalimanlarına gönderim sağlıyoruz.

Demir Yolu Taşımacılığı

Güvenli olması, ağır yük taşımacılığına uygunluğu, sabit transit süresi ve hava koşullarından etkilenmemesi nedenleriyle en çok tercih edilen taşımacılıktır.

Rusya’ya direkt bir kara bağlantımız olmadığın demir yolu taşımacılığını yoğun olarak BTK hattı üzerinden gerçekleşiyoruz. Bakü – Tiflis – Kars hattı olarak bilinen kısa adı BTK olan hat ile Rusya yanı sıra Orta Asya ülkeleri dahil Çin’e kadar uzanmaktadır. Tersi istikamette gelen yükler Avrupa ülkeleri dahil İngiltere’ye kadar yükleriniz sorunsuz bir şekilde ulaşır.

Münferit vagonlar, blok trenler, proje ve intermodal taşımacılık ile çok seçenekli bir taşıma şekli sunmakta.

 

Transit taşımacılık ile ilgili yazımız için tıklayınız.